newsy rss Konta młodzieżowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Kursy walut NBP 2023-01-24
USD4,3341+0,23%
EUR4,7073-0,24%
CHF4,7014-0,22%
GBP5,3443-0,38%

Promocje bankowe

Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach


Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


W mBanku pora na Androida

2011-12-18

Tym razem, po wprowadzeniu lekkiej wersji serwisu transakcyjnego oraz nowych aplikacji na urządzenia Apple, mBank przedstawia klientom aplikację na telefony wyposażone w popularny system Android.

W mBanku pora na Androida

mBank kontynuuje zapowiedziany rozwój usług bankowości mobilnej, przedstawiając klientom aplikację dedykowaną na smartfony wyposażone w system Android. Pozwala ona na wygodne korzystanie z banku przez komórkę lub tablet oraz wykonywanie najważniejszych operacji.

Aplikacja pozwala na wygodne i bezpieczne korzystanie z rachunku osobistego oraz innych produktów posiadanych w banku. Za jej pośrednictwem można wykonać najważniejsze operacje, czyli sprawdzić stan i historię rachunków, pobrać szczegóły dotyczące posiadanych kredytów, lokat i inwestycji, a także przelać pieniądze do zdefiniowanego odbiorcy, spłacić kartę kredytową lub doładować telefon komórkowy. Dodatkowo, klienci mają do dyspozycji wyszukiwarkę bankomatów i wpłatomatów, notowania funduszy inwestycyjnych oraz kursy walut.

Jak wynika z raportu Internet Standard „Mobile 2011”, w Polsce funkcjonuje już ponad milion tego typu urządzeń, a udział Androida na rynku mobilnych systemów operacyjnych wynosi ponad 17 proc. i plasuje ten system na drugiej pozycji pod względem popularności.

- Udział posiadaczy smartfonów wśród naszych klientów dynamicznie rośnie. Obecnie już ok. 40 proc. klientów korzystających ze stron mBanku przez komórkę, wykorzystuje do tego nowoczesne telefony – komentuje Rafał Borkowski, dyrektor Departamentu Promocji ds. Klientów Dojrzałych, odpowiedzialny za wdrażanie kolejnych usług bankowości mobilnej. - Statystyki logowania do lekkiej wersji serwisu transakcyjnego banku pokazują także, że jedną trzecią wszystkich odsłon wygenerowały urządzenia wyposażone w system Android. Spodziewamy się również, że zainteresowanie systemem Google będzie dalej rosnąć, stąd nasz krok w kierunku rozwoju aplikacji dla przyszłych i obecnych użytkowników tego systemu. W związku z popularyzacją Androida spodziewamy się także rosnącej liczby użytkowników bankowości mobilnej mBanku – dodaje Borkowski.

Borkowski upatruje popularności systemu Android w znacznym zróżnicowaniu urządzeń wyposażonych w ten system oraz polityce operatorów komórkowych, którzy oferują smartfony z Androidem już od 1 zł. – Na korzyść tego systemu wpływa z pewnością fakt, że funkcjonuje on w urządzeniach trzech rynkowych potentatów, czyli Samsunga, HTC oraz LG. Oferują oni urządzenia z wyższej półki, ale także te, na które klient nie musi przeznaczać dużych kwot. Dzięki temu coraz więcej klientów ma dostęp do zaawansowanych rozwiązań mobilnych – komentuje Borkowski.

Rozwiązania bankowości mobilnej to nie nowość w mBanku. Lekką informacyjną stronę banku udostępniono już w 2009 r., natomiast pierwsza wersja aplikacji informacyjnej na iPhone’a powstała w 2010 r. Dzięki niej klienci mieli dostęp do najświeższych i najważniejszych informacji z banku.
Rok później przedstawiono lekką wersję serwisu transakcyjnego. Aktualnie korzysta z niej ok. 300 tys. unikalnych użytkowników.

Z początkiem IV kwartału br., udostępniono aplikację na iPhone’a oraz pierwszą w kraju dostosowaną do wymagań sprzętowych aplikację na iPada. Obie są nie tylko oceniane jako jedne z najlepszych aplikacji finansowych w polskim AppStore, ale także cieszą się dużym zainteresowaniem. Od chwili wprowadzenia pobrało je 27 tys. osób.


źródło: www.mbank.plZobacz więcej:
Podobne artykuły:

mSaver - sposób na regularne oszczędzanie mSaver - sposób na regularne oszczędzanie
Internetowy mBank wprowadza mSaver - program, którego zadaniem jest ułatwienie klientom systematycznego oszczędzania.

Im więcej wydajesz, tym więcej oszczędzasz
MultiBank wprowadza nowatorski program, który pomoże Polakom systematycznie oszczędzać podczas… wydawania pieniędzy. Po wybranych transakcjach bank sam przekaże część środków na nowy rachunek oszczędnościowy klienta.

Wymarzone wakacje dla posiadaczy Millennium MasterCard® Wymarzone wakacje dla posiadaczy Millennium MasterCard®
W najnowszej promocji Banku Millennium posiadacze kart kredytowych Millennium MasterCard mogą wygrać 36 voucherów na wymarzone wakacje w dowolnie wybranym zakątku świata. Każdy voucher ma wartość 4000 zł.

Czy znasz wszystkie możliwości karty kredytowej?
Karta kredytowa to nie tylko codzienne płatności, ale także możliwość zapłaty przelewem elektronicznym z rachunku karty kredytowej, za wszystkie zakupy, rachunki i faktury.

ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych
ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012. Celem konkursu było nagrodzenie ciekawych polskich produkcji mobilnych na iOS, Android i Windows Phone 7.

Bank BGŻ w nowej odsłonie - Konta osobiste z premią
Bank BGŻ umacnia pozycję w segmencie klientów detalicznych. Wprowadza zmiany – zarówno w komunikacji z klientami, jak i samych produktach. Od 1 marca rozpoczyna się kampania Konta osobistego z premią, przygotowana w oparciu o nowe założenia.

Nowa oferta najtańszego na rynku iPada 2 dla klientów mBanku Nowa oferta najtańszego na rynku iPada 2 dla klientów mBanku
Stałym klientom mBank proponuje nową ofertę iPada 2 z mobilnym internetem w sieci Play. Dzięki nowym, promocyjnym warunkom w mBanku można kupić tablet Apple z internetem najtaniej na rynku.

Ponad 300 tys. użytkowników bankowości mobilnej mBankuPonad 300 tys. użytkowników bankowości mobilnej mBanku
Już ponad 300 tys. klientów mBanku korzysta z dostępnych rozwiązań bankowości mobilnej, w tym lekkiej wersji serwisu transakcyjnego, aplikacji na iPhone’a i iPada oraz aplikacji na urządzenia wyposażone w system Android.

Konto mBank bez kuriera i formalności Konto mBank bez kuriera i formalności
mBank wprowadza możliwość założenia rachunku osobistego w sposób całkowicie zdalny, bez konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera lub w punkcie sprzedaży.

Naklejki zbliżeniowe w Citi Handlowy Naklejki zbliżeniowe w Citi Handlowy
Naklejka zbliżeniowa to dodatkowa karta do konta osobistego, która pozwala płacić za codzienne zakupy w łatwy i innowacyjny sposób.


Informacje o nowościach:
Oferta banków:
Konto firmowe
Przyjazny system internetowy. Wygodne i szybkie transakcje przez system bankowości internetowej.

Pieniądze dla Ciebie w każdej potrzebie!

Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy

5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości