newsy rss Konta młodzieżowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Kursy walut NBP 2023-01-24
USD4,3341+0,23%
EUR4,7073-0,24%
CHF4,7014-0,22%
GBP5,3443-0,38%

Promocje bankowe

Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach


Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


Konta młodzieżowe na początek roku szkolnego

2010-08-29

Nadchodzący rok szkolny to najlepsza okazja dla młodych osób do pierwszych kontaktów z finansami. Do jego założenia jest wymagana zgoda rodziców, ale właścicielem konta oraz karty debetowej jest osoba małoletnia.

Konta młodzieżowe na początek roku szkolnego

Nie jeden z nich otrzyma pieniądze na różnego rodzaju wydatki związane z obcowaniem w środowisku szkolnym, które we właściwie zaprogramowany sposób można rozsądnie wydatkować.

Dlatego niektóre z banków zdecydowały się oddać we władanie młodych ludzi specjalnie dla nich przygotowane rachunki osobiste wraz z kontem oszczędnościowym. Ze wszystkich udostępnionych pakietów rachunków na rynku bankowym 10 procent stanowi właśnie oferta rachunków dla młodzieży.

Żeby skorzystać z propozycji konta dla osób w wieku szkolnym, należy mieć skończone 13 lat i w wybrany dla siebie sposób można zacząć obcowanie z usługami bankowymi. Oczywiście bardzo dobrze też należy przemyśleć po co to konto chcemy założyć? Gdy zależy nam na ciągłym dostępnie do naszych środków, ważne jest posiadanie karty płatniczej a także duży dostęp do bez prowizyjnych wypłat z bankomatów. Możemy również skorzystać z opcji oszczędzania i wtedy skorzystać z pakietu, który gwarantuje nam wyższe oprocentowanie zgromadzonych środków.

Gdy zastanawiamy się nad drugą opcją to tu zdecydowanie najkorzystniejsze jest Konto Click, które znajduje się w ofercie Toyota Banku, którego oprocentowane wynosi 5 procent w skali roku z codziennym naliczaniem odsetek, co pozwala na uniknięcie tzw. podatku Belki i zwiększa osiągnięte profity z tego tytułu. Toyota Bank nie pobiera żadnej prowizji za posiadanie rachunku, a jedyny koszt to 1 PLN za posiadanie karty do rachunku, której wydanie nie jest obowiązkowe. Też powinno się zwrócić uwagę na izzykonto, które jest proponowane nam przez bank internetowy mBank, które to cieszy się dużym powodzeniem, a to zapewne wynik braku opłat za wszystkie podstawowe czynności związane z prowadzeniem rachunku, a także dużą ilością bankomatów (4220 szt.) z możliwością wypłaty pieniędzy bez naliczania prowizji.

Ogólnie większa część rachunków charakteryzuje się brakiem opłaty za korzystanie, jak również z tytułu użytkowania karty do rachunku, jeżeli już jednak jakakolwiek istnieje w tabeli opłat, to przeważnie nie przewyższa 2 zł miesięcznie, a znaczną część z tych kosztów można uniknąć stosując się do uwarunkowań ustalonych przez bank.


Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Rok bezpłatnych bankomatów dla studentów Rok bezpłatnych bankomatów dla studentów
Studentom, którzy otworzą rachunek osobisty eKONTO, mBank oferuje promocję, w ramach której przez rok mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych.

W DB PBC ruszył konkurs doładowań telefonów w sieci Era za pomocą db easyNET
W ramach konkursu, który potrwa w banku do 15 listopada, klienci, którzy mają komórki w sieci Era Tak Tak i wykonają doładowanie swojego telefonu za pomocą systemu bankowości internetowej db easyNET, mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

Banki doceniają najmłodszych użytkownikówBanki doceniają najmłodszych użytkowników
Rachunek bankowy może posiadać nawet dziecko w wieku 13 lat. Jest to niezwykle proste rozwiązanie dla rodziców, a dzieci z kolei nauczą się istoty troszczenia się o własne finanse.

Rozmawiaj cały rok za 19 gr./min. w mBank mobileRozmawiaj cały rok za 19 gr./min. w mBank mobile
mBank mobile pozostaje najtańszym operatorem na rynku! Aż do 2011 roku wszyscy Klienci, którzy wcześniej skorzystali z promocji 19 gr./min., będą mogli cieszyć się nią przez cały najbliższy rok, bez konieczności kupowania promocyjnych pakietów.

Nowa ERA doładowań w mBankuNowa ERA doładowań w mBanku
mBank wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów przywraca możliwość zasilania telefonów sieci ERA w systemie transakcyjnym oraz na stronach mTELEFONII.

mBank mobile: 27 gr za minutę do wszystkich sieci i nowe możliwości!mBank mobile: 27 gr za minutę do wszystkich sieci i nowe możliwości!
mBank mobile, unikalne połączenie usług bankowych i telekomunikacyjnych, proponuje swoim Klientom 27 gr za minutę do wszystkich sieci, nowe promocje, wydłużone okresy ważności kont i zarządzenie kontami telefonicznym poprzez serwis transakcyjny mBanku.

Jak założyć konto bankowe?Jak założyć konto bankowe?
Założenie konta bankowego obecnie nic nie kosztuje. Banki internetowe wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i starają się przygotowywać dla nich jak najlepsze oferty, aby wszyscy byli w pełni zadowoleni.

Alior Bank, Deutsche Bank i mBank - najlepsze banki na urlopieAlior Bank, Deutsche Bank i mBank - najlepsze banki na urlopie
pieniądze z zagranicznego bankomatu wypłacą bez bezprowizyjnie uzytkownicy Alior Banku, Deutsche Banku i mBanku - wnioskujemy z rankingu przeprowadzonego przez zespół Capital24.tv i Expandera.

Spłata karty kredytowej: można się spóźnić?Spłata karty kredytowej: można się spóźnić?
Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej to dla klienta bardzo korzystne rozwiązanie. I nie zawsze trzeba go restrykcyjnie przestrzegać. Spłacamy co miesiąc całość zadłużenia na karcie kredytowej i bank nie pobiera odsetek.


Informacje o nowościach:
Oferta banków:
Konto w banku to obecnie podstawa
Daje możliwość wygodnego i bezpiecznego zarządzania własnymi finansami

Pieniądze dla Ciebie w każdej potrzebie!

Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy

5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości