newsy rss Konta młodzieżowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Kursy walut NBP 2023-01-24
USD4,3341+0,23%
EUR4,7073-0,24%
CHF4,7014-0,22%
GBP5,3443-0,38%

Promocje bankowe

Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach


Wiadomości
301 Moved Permanently 301 Moved Permanently nginx


Alior Bank, Deutsche Bank i mBank - najlepsze banki na urlopie

2010-07-20

pieniądze z zagranicznego bankomatu wypłacą bez bezprowizyjnie uzytkownicy Alior Banku, Deutsche Banku i mBanku - wnioskujemy z rankingu przeprowadzonego przez zespół Capital24.tv i Expandera.

Alior Bank, Deutsche Bank i mBank - najlepsze banki na urlopie

W ciągu urlopu szybki i tani dostęp do pieniędzy ma duże znaczenie. Wobec tego wielu rodaków podczas wyjazdu wakacyjnego użytkuje do płatności karty bankowej. Głównie są to wypłaty z bankomatów, które niestety mogą wiązać się ze sporymi opłatami. Expander i Capital24.tv orzekły, jakie karty płatnicze należy posiadać w portfelu, żeby w trakcie wakacji nie stracić dużej ilości pieniędzy na bankowe opłaty. Zweryfikowaliśmy ile wypłata z bankomatu kosztuje właścicieli konta bankowego

Jak się okazało w trzech bankach, które wyraziły chęć odpowiedzenia na naszą ankietę, posiadając rachunek internetowy lub najtańszy rachunek bankowy możemy pobierać pieniądze z zagranicznych bankomatów dowolną ilość razy bez opłat. Są to Alior Bank, Deutsche Bank i mBank.

W pozostałych bankach za to samo możemy już zapłacić, i to sporo. Na przykład jeśli użytkujemy konto w Pekao SA, bankowi oddamy aż 4% wypłacanej gotówki i nie mniej niż 10 złotych. Znaczy to, że wypłacając równowartość 1000 złotych zapłacimy prowizję w wysokości aż 40 złotych. A to na dodatek nie wszystkie prowizje za wypłaty pieniędzy za granicami kraju. Banki zarabiają przecież nie tylko na przewalutowaniu kwot zagranicznej płatności na PLN.


Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

mSaver - sposób na regularne oszczędzanie mSaver - sposób na regularne oszczędzanie
Internetowy mBank wprowadza mSaver - program, którego zadaniem jest ułatwienie klientom systematycznego oszczędzania.

Im więcej wydajesz, tym więcej oszczędzasz
MultiBank wprowadza nowatorski program, który pomoże Polakom systematycznie oszczędzać podczas… wydawania pieniędzy. Po wybranych transakcjach bank sam przekaże część środków na nowy rachunek oszczędnościowy klienta.

Wymarzone wakacje dla posiadaczy Millennium MasterCard® Wymarzone wakacje dla posiadaczy Millennium MasterCard®
W najnowszej promocji Banku Millennium posiadacze kart kredytowych Millennium MasterCard mogą wygrać 36 voucherów na wymarzone wakacje w dowolnie wybranym zakątku świata. Każdy voucher ma wartość 4000 zł.

Czy znasz wszystkie możliwości karty kredytowej?
Karta kredytowa to nie tylko codzienne płatności, ale także możliwość zapłaty przelewem elektronicznym z rachunku karty kredytowej, za wszystkie zakupy, rachunki i faktury.

ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych ING BankMobile w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych
ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012. Celem konkursu było nagrodzenie ciekawych polskich produkcji mobilnych na iOS, Android i Windows Phone 7.

Bank BGŻ w nowej odsłonie - Konta osobiste z premią
Bank BGŻ umacnia pozycję w segmencie klientów detalicznych. Wprowadza zmiany – zarówno w komunikacji z klientami, jak i samych produktach. Od 1 marca rozpoczyna się kampania Konta osobistego z premią, przygotowana w oparciu o nowe założenia.

Nowa oferta najtańszego na rynku iPada 2 dla klientów mBanku Nowa oferta najtańszego na rynku iPada 2 dla klientów mBanku
Stałym klientom mBank proponuje nową ofertę iPada 2 z mobilnym internetem w sieci Play. Dzięki nowym, promocyjnym warunkom w mBanku można kupić tablet Apple z internetem najtaniej na rynku.

Ponad 300 tys. użytkowników bankowości mobilnej mBankuPonad 300 tys. użytkowników bankowości mobilnej mBanku
Już ponad 300 tys. klientów mBanku korzysta z dostępnych rozwiązań bankowości mobilnej, w tym lekkiej wersji serwisu transakcyjnego, aplikacji na iPhone’a i iPada oraz aplikacji na urządzenia wyposażone w system Android.

Konto mBank bez kuriera i formalności Konto mBank bez kuriera i formalności
mBank wprowadza możliwość założenia rachunku osobistego w sposób całkowicie zdalny, bez konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera lub w punkcie sprzedaży.

Naklejki zbliżeniowe w Citi Handlowy Naklejki zbliżeniowe w Citi Handlowy
Naklejka zbliżeniowa to dodatkowa karta do konta osobistego, która pozwala płacić za codzienne zakupy w łatwy i innowacyjny sposób.


Informacje o nowościach:
Oferta banków:
Karty kredytowe - porównanie
Zastanawiasz się nad wyborem karty kredytowej? Porównaj wszystkie w jednym miejscu.

Pieniądze dla Ciebie w każdej potrzebie!

Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy

5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości